[PN: TS-HT300150-BK] TurbosmartHose Tee 3.00" ID 1.5" spout - Black
Write a Review
Adding to cart… The item has been added
SKU:
TS-HT300150-BK
Shipping:
Calculated at Checkout
Turbosmart’s Hose Tee 3.00″ ID 1.50″ Spout is an advanced multi-layered silicone hose perfect for high-performance applications. This hose can withstand extreme temperatures from -50 to 170 degrees Celsius (-60 to 340 degrees Fahrenheit) and features a pressure rating of up to 220PSI, making it ideal for racing and other demanding conditions. With a 5mm wall thickness, this Turbosmart Hose Tee provides maximum durability and strength while resisting wear and tear. Make sure you have the highest level of performance in your vehicle with Turbosmart’s Hose Tee 3.00″ ID 1.50″ Spout